عصرسینما (نسخه آزمایشی) WWW.ASRECINEMA.ORG آنچه اکنون پیش روی دارید نسخه آزمایشی وب سایت asrecinema.org است که در محیط میهن بلاگ منتشر گردیده است. tag:http://asrecinema.mihanblog.com 2019-11-19T08:57:36+01:00 mihanblog.com coming soon 2010-11-01T11:31:12+01:00 2010-11-01T11:31:12+01:00 tag:http://asrecinema.mihanblog.com/post/110 عصر سینما coming soon coming soon

]]>
نگاهی به فیلم ملك سلیمان 2010-02-02T16:25:43+01:00 2010-02-02T16:25:43+01:00 tag:http://asrecinema.mihanblog.com/post/109 محمد جلیلوند ملك سلیمان كاری در سطح استانداردهای جهانی   فیلم های پرهزینه متكی بر جلوه های ویژه بصری سالهاست كه در سینمای جهان جا افتاده و آثاری از این دست با هزینه های گزاف تهیه شده و به فروش های نجومی هم دست یافته اند كه از آخرین آنها می توان به آواتار اشاره كرد. اتفاق فوق در سینمای ایران به دلیل زیر ساخت های ضعیف و بنیه ناچیز مالی كمتر رخ داده كه ملك سلیمان ساخته شهریار بحرانی سرآمد آنها محسوب می شود.این فیلم كه به دوره ای از زندگی حضرت سلیمان پراخته با استفاده از امكانات و بودجه دولتی توانس ملك سلیمان كاری در سطح استانداردهای جهانی

www.asrecinema.org 


فیلم های پرهزینه متكی بر جلوه های ویژه بصری سالهاست كه در سینمای جهان جا افتاده و آثاری از این دست با هزینه های گزاف تهیه شده و به فروش های نجومی هم دست یافته اند كه از آخرین آنها می توان به آواتار اشاره كرد.

اتفاق فوق در سینمای ایران به دلیل زیر ساخت های ضعیف و بنیه ناچیز مالی كمتر رخ داده كه ملك سلیمان ساخته شهریار بحرانی سرآمد آنها محسوب می شود.این فیلم كه به دوره ای از زندگی حضرت سلیمان پراخته با استفاده از امكانات و بودجه دولتی توانسته به استانداردهای بین المللی نزدیك شده  كه این امر در سایه همت گروه تولید ایرانی در كنار متخصصان بین المللی حاصل شده است.بسیاری از فیلم های تاریخی –مذهبی ایرانی به لحاظ فیلمنامه مشكلا فراوانی داشته و به جز چند نمونه شاخص به لحاظ فنی نیز با كاستی های فراوانی روبرو بوده است.ملك سلیمان با تكیه بر منابع تاریخی دوره ای از فرمانروایی حضرت سلیمان جوان را به تصویر كشیده كه در آن با مشكلات مختلف مانند:حسادت و كارشكنی های عالمان یهودی و حمله اجنه به مردم شهرهای تحت حكومت وی و ... اشاره كرد كه همینها به اندازه كفایت درام را در فیلمنامه بوجود آورده و تماشاگر را تا به انتها به دنبال خویش می كشاند.بحرانی برای جذاب تر شدن قصه اش ماجرای حمله اجنه به شهر و مقابله سلیمان با انها را محور داستان خود قرار داده و بخش های مربوط به آن را با مهارت خاصی به تصویر كشیده است.سكانس آغازین فیلم با حضور جادوگری شطان پرست در كنار عالم یهودی مخالف با سلیمان ، زمینه را برای اتفاق های بعدی فراهم كرده وذهن تماشاگر را آماده می سازد.

بحرانی در خلق كاراكتر سلیمان فوق العاده عمل كرده و توانسته عظمت روح حضرت را به نحوی ابرورمند و دوست داشتنی به تصویر بكشد و در این میان رابطه او با همسر پا به ماهش (میریام) به دور از اغراق های معمول از كار درآمده است.در این میان تنها رابطه اش با آصف دوست قدیمی پدرش(حضرت داود)آنچنان كه باید از آب درنیامده و فیلم از این زاویه ضربه خورده است.  بحرانی با وجود بودجه مناسب و سكانس های اكشن فراوان،محتوا را فدای این قضیه نكرده و در لابلای داستانش به برخی انحراف های بزرگان یهود در آن دوره تاریخی اشاره كرده و به درستی انگشت روی ربا خواری گذاشته كه زمینه را برای هجوم اجنه به شهر را فراهم می آورد.در این میان شخصیت های فرعی فیلم مانند سرداران سپاه حضرت سلیمان بسیار شبیه به فیلم های هالیوودی داشته و بیشتر تداعی گرفیلم هایی از جنس شجاع دل و قلمرو بهشت و ... می باشد.

شهریار بحرانی به شهادت فیلم هایش توجه ویژه ای به جلوه های بصری داشته و در دهه 1360 برای بخشی از فیلم گذرگاه از نمای شیشه ای برای انفجار یك پل استفاده كرده است.وی پس از تجربه موفق مریم مقدس در ژانر دینی این بار به سراغ دوران زندگی پیامبری آمده كه دست وی را برای خلق تصاویری پر از جلوه های ویژه كامپیوتری باز گذاشته است.نشستن هدهد روی دست سلیمان و نبرد سهمگینش با اجنه بخش عمده ای از زمان فیلم را به خود اختصاص داده كه در صورت عدم موفقیت آن، كلیت فیلم از دست می رفت.اما این اتفاق به چند دلیل نیفتاده:نخست انتخاب بازیگری مانند امین زندگانی برای نقش سلیمان نبی كه بسیاری از پارامترهای این نقش را دارا بوده و دوم هماهنگی عالی عوامل فنی ایرانی فیلم از جمله صدابردار و مدیر فیلمبرداری ، سوم حضور تكنسینی مانند:لئو لو ی هنگ كنگی كه در بسیاری از فیلم های هالیوودی نقش برجسته ای داشته برای اجرای جلوه های ویژه فیلم و در نهایت مدیریت تولید فیلم كه توانسته كاری بزرگ  را به سرانجام رسانده و اثری آبرومند و استاندارد را به دوستداران سینمای ایران ارائه كند.

ملك سلیمان  نمونه ایست از سینمای دینی متعالی كه تماشاگران از طیف های گوناگون را راضی ساخته و در  خارج از مرزهای ایران نیزقابلیت جذب تماشاگران انبوه را دارد به شرطی كه توان بالقوه فیلم توسط پخش كنندگان حرفه ای و توانا به فعل درآید.

 

 

]]>
یادداشتی بر فیلم آتشکار 2010-01-31T18:33:35+01:00 2010-01-31T18:33:35+01:00 tag:http://asrecinema.mihanblog.com/post/108 امیر افشار فتوحی فیلمی برای تمام فصول آتشکار دومین اثر سینمایی و توقیفی محسن امیریوسفی است که با دست آویز قراردادن موضوع کنترل جمعیت از طریق وازکتومی به مطرح کردن مسائل روز جامعه می پردازد . و با توجه به این که چند سالی است از ساخت آن می گذرد همچنان به روز است و سوژه آن با این اوضاع و احوال به درد آیندگان نیز خواهد خورد . بنابراین اگر آن را فیلمی برای تمام فصول بنامیم جای دوری نمی رود . فیلمنامه آتشکارریشه دار واز ساختار منطقی ای برخوردار است . قصه فیلم بر پایه موضوع کنترل جمعیت و پدیده علمی ای بنام فیلمی برای تمام فصول


آتشکار دومین اثر سینمایی و توقیفی محسن امیریوسفی است که با دست آویز قراردادن موضوع کنترل جمعیت از طریق وازکتومی به مطرح کردن مسائل روز جامعه می پردازد . و با توجه به این که چند سالی است از ساخت آن می گذرد همچنان به روز است و سوژه آن با این اوضاع و احوال به درد آیندگان نیز خواهد خورد . بنابراین اگر آن را فیلمی برای تمام فصول بنامیم جای دوری نمی رود .

فیلمنامه آتشکارریشه دار واز ساختار منطقی ای برخوردار است . قصه فیلم بر پایه موضوع کنترل جمعیت و پدیده علمی ای بنام وازکتومی است که در این روش به حضور و مشارکت آقایان برای کنترل جمعیت در کنار خانم ها تأکید می شود .

اما قضیه به همین جا ختم نمی شود و نویسنده آتشکار با ظرافت تمام مسائل روز جامعه را به ساختمان قصه اش اضافه می کند و مخاطب را واداربه تفکر می نماید .امیر یوسفی برای اینکه مخاطب را با خود همراه سازد از لوکیشن های متعدد قدیم و جدید استفاده کرده تا به این ترتیب راحت تر فضای تقابل تفکر سنتی و مدرنیته امروزی را به تصویر بکشد و طراحی پلان هایی نظیر دنبال کردن سهراب موتور سوار بوسیله اسب توسط پدر سهراب هوشمندی نویسنده و کارگردان فیلم را می رساند تا پا فشاری تفکر سنتی بر حفظ برخی اصول ومقابله با دنیای امروز را بازبان طنز به خوبی تصویر کند ، اگر چه در روند پیشرفت قصه با زیرکی و شاید با سوءاستفاده از تکنولوژی در انتهای فیلم تفکر سنتی رامغلوب مدرنیسم می کند  و از طرفی با تحمیل کردن کارکتر روحانی ای که با لپ تاب و موبایل عجین و کلا با تکنولوژی امروز آدابته شده به عنوان میانجی نسل امروز و دیروز مهر تأیید به این غلبه کردن بر تفکر سنتی می زند .

امیر یوسفی به همین جا بسنده نمی کند و با تصویر کردن دنیای برزخ و جهنم به گونه ای نگرانی خود از آخر و عاقبت دو گانگی وسردرگمی نسل امروز را مطرح می کند سکانس هایی که با طراحی صحنه خاصش یاد فیلم " شب نشینی در جهنم " و زنده یاد ارحام صدر را در اذهان زنده می کند.

نمادی ترین سکانس ها و پلان های فیلم برای صحه گذاشتن به موضوع سردرگمی نسل امروز بخش جوانی است که کارایی رایانه را فقط در چت کردن می بیند وبا شرایطی که هر بار پیش می آید خود را با آن وفق می دهد یک بار باکراوات هم صحبت دختری آنچنانی می شود و یک بار با یقه سه سانتی جلوی دختری چادری به سخنرانی می پردازد جوانی از نسل امروز که توجهی به اطرافش ندارد و تکلیفش با خودش نیز روشن نیست .امیریوسفی نیز ازاین آب گل آلود ماهی گرفته وهر چند سکانس یک بار این معضل بزرگ را گوشزد می کند .

 آتشکاریک قدم جلوتر از اثر قبلی کارگردان است و شاید اگر دور از هیاهوی جشنواره به تماشای آن بنشینیم بهتر به نقاط ضعف و قوت آن بیاندیشیم . ولی در همین حد ودر یک نگاه جشنواره ای بنظر اگر خوشبینانه به تلنگرهای آن بنگریم اثری قابل تأمل هم برای مدیران کشور و هم برای مخاطب ایرانی است وبا وجود فیلمنامه منسجم وکارگردانی حساب شده آن و همچنین بازی خوب فرخ نژاد وبازی گیری های خوب از نا بازیگران و همچنین زبان طنزفیلم می توان اکران نوروزی خوبی برای آن تصور کرد .

]]>
یادداشتی بر فیلم زم هریر 2010-01-31T17:45:56+01:00 2010-01-31T17:45:56+01:00 tag:http://asrecinema.mihanblog.com/post/107 امیر افشار فتوحی   زم هریر فیلمی ضد جنگ و ضد سینما   زم هریر عنوان دومین فیلم علی روئین تن در سمت کارگردان است . این فیلم که  سعی دارد روایتی  دیگر از جنگ و زندگی آدم های پس از جنگ را به تصویر بکشد در سکانس ابتدایی تا حدودی به هدف خود نزدیک می شود . شروعی خوب و به قول یکی از کاراکترهای فیلم انقلابی ! اگر چه بازی های بد و دکوپاژ ضعیف همین سکانس را نیز تحت والشعاع خود قرار داده بود .  پس از پایان سکانس اول فصل دیگری برای فیلم رغم می خورد و آن داستان تکراری فیلم سازی آرمان گرا و مبا

 

زم هریر فیلمی ضد جنگ و ضد سینما

ASRECINEMA.ORG

 

زم هریر عنوان دومین فیلم علی روئین تن در سمت کارگردان است . این فیلم که  سعی دارد روایتی  دیگر از جنگ و زندگی آدم های پس از جنگ را به تصویر بکشد در سکانس ابتدایی تا حدودی به هدف خود نزدیک می شود . شروعی خوب و به قول یکی از کاراکترهای فیلم انقلابی ! اگر چه بازی های بد و دکوپاژ ضعیف همین سکانس را نیز تحت والشعاع خود قرار داده بود .

 پس از پایان سکانس اول فصل دیگری برای فیلم رغم می خورد و آن داستان تکراری فیلم سازی آرمان گرا و مبارزه با مدیرانی که معمولا در این فضاها ابله نشان داده می شوند . شوخی نچندان دل چسبی که کاملا سکانس افتتاحیه را زیر سئوال می برد .

داستان با مطرح کردن سئوالی می خواهد مخاطب را به دنبال خود بکشد و آن وصیتنامه پدری است که دختر خود را ترقیب به رفتن نزد کسی می کند که در جنگ فرمانده بوده و در حال حاظر وانمود می کند که دیوانه شده است . نویسنده " زم هرریر " پس از کشاندن مخاطب خود برای معرفی شخصیت های داستانش از این شاخه به آن شاخه می پرد و سعی می کند " سید علی " را به عنوان شخصیت اصلی قالب کند . مخاطب که کنجکاوانه با دختر قصه برای پیدا کردن سیدعلی همراه می شود با تدبیر کارگردان نه تنها دختر را گم می کند بلکه با کاراکتری دیگر روبرو می شود که ثبات شخصیتی ندارد ودلیل ورودش به قصه و رابطه ای که  دختر را ترغیب به پیدا کردن او بکند تا پایان فیلم کشف نمی شود .

روئین تن عجولانه سعی دارد تا پایان فیلم شخصیت های متعددی را معرفی کند ونه تنها خود نیز در معرفی کردن عاجز می ماند بلکه روال قصه و منطق داستانی اش را نیز از دست می دهد . فیلمنامه زم هریر از پایه درست بنا نشده است و ضعف زیادی در قصه گویی ، شخصیت پردازی و از همه مهمتر عدم صداقت در روایت دارد . و عدم  توانایی در ساخت چنین فیلمی  نشان می دهد حضور بازیگران مطرح نیز کمکی نکرده است . بازی ها از همان بدو با آمدن نیرو های امنیتی ،  مشکل در هدایت بازیگران را نمایان ساخت وهر چه جلو تر می رود و در سکانس های جنگی متوجه می شویم که کارگردان در هدایت صحنه کاملا وا داده است . آقای روئین تن حتما" تصدیق می فرمایند کاارکترهای فیلمشان در قالب رزمندگانی اعم از لات بی سروپایی که آمده تا خون پدر شهیدش پایمال نشود  و مشروب خوری که ظاهرا" به جبهه آمده ترک کند ، تا دکتر هسته ای که حتما " در آن سال ها آنقدر زیاد بودند که جایشان در جبهه ها خالی بوده است در سکانسی که با لباس قواصی در آب پایین تر از زانو برای عملیات پیش می روند در آن میانه بی سرپرست و بی برنامه هر کاری دلشان می خواهد می کنند بجز بازی . راستی برای ایجاد درام در قصه نیاز بود حتما" برادر کشی راه بیفتد ؟

تکلیف حاج مریم قصه روشن نیست ظاهرا" فرماندهان ما خواب بوده اند شاید هم جنگی که روئین تن به راه انداخته جنگ دیگری است . جنگی که در آن فقط اسلحه ناموس رزمنده نیست بلکه حاج مریم که سلام بر او باد نیز در آنجا فیض می برده است !

بگذریم ،   " زم هریر  " به لحاظ فیلمنامه فقیر و کارگردانی ضعیف تر آن مزید بر علت است تا آن را سینما ندانیم و اگر هم ذهنیت کارگردان این بوده که نسخه ای مقابل فیلم اخراجی ها روانه پرده سینما کند کاملا در اشتباه است چرا که آن فیلم ازابتدا تکلیف خود را با مخاطب روشن می کند و صادقانه قصه خود را روایت می کند ؛ اما  روایت " زم هریر " صادقانه  پیش نمی رود و تنها نقطه قوتش حضور بازیگرانی است که حضور آنان نیز جای تأمل دارد .

                                                                                                         ]]>
آنونس 28 جشنواره فیلم فجر برای دانلود 2010-01-25T07:25:16+01:00 2010-01-25T07:25:16+01:00 tag:http://asrecinema.mihanblog.com/post/105 عصر سینما   برای مشاهده یا دانلود آنونس 28 جشنواره فیلم فجر اینجا کلیک کنید.  

برای مشاهده یا دانلود آنونس 28 جشنواره فیلم فجر اینجا کلیک کنید.

]]>
همگام با بیست و هشتمین جشنواره فیلم فجر از کاخ جشنواره 2010-01-25T07:10:21+01:00 2010-01-25T07:10:21+01:00 tag:http://asrecinema.mihanblog.com/post/104 علیرضا شفاعتی   از امروز  یادداشت های نویسندگان سایت در مورد فیلم ها و حواشی های آنها روی  خروجی قرار  می گیرد. به رغم امکانات خوب و وسیع برج میلاد متاسفانه طی روز  گذشته به دلیل پر بردن کامپیوترهای موجود در محل نتوانستیم سایت را به روزرسانی کنیم که از امروز با رفع مشکل در خدمتتان هستیم.                    

از امروز  یادداشت های نویسندگان سایت در مورد فیلم ها و حواشی های آنها روی

 خروجی قرار  می گیرد. به رغم امکانات خوب و وسیع برج میلاد متاسفانه طی روز

 گذشته به دلیل پر بردن کامپیوترهای موجود در محل نتوانستیم سایت را

به روزرسانی کنیم که از امروز با رفع مشکل در خدمتتان هستیم.

                  asrecinema.org

]]>
هفت دقیقه تا پائیز 2010-01-17T15:25:16+01:00 2010-01-17T15:25:16+01:00 tag:http://asrecinema.mihanblog.com/post/103 عصر سینما هفت دقیقه تا پائیز   طراح فیلمنامه و کارگردان:علیرضا امینی نویسنده فیلمنامه:محسن تنابنده مدیر فیلمبرداری:علیرضا برازنده مدیر هنری:هدیه تهرانی جانشین مدیر تولید :علیرضا بیات اجرای صحنه:محمد مهدی سال افزون اجرای لباس:رعنا امینی طراح گریم:میترا آقا میری صدا بردار:امیر پرتوزاده دستیار صدا:امیر رحمانی برنامه ریز و دستیار اول كارگردان : علی تیموری عكاس:بهرنگ دزفولی زاده دستیار اول فیلمبردار:احمد کاووسی دستیار دوم فیلمبردار:همایون قربانی دستیار دوم كارگردان:رضا دلاور

هفت دقیقه تا پائیز

 

asrecinema.org


طراح فیلمنامه و کارگردان:علیرضا امینی

نویسنده فیلمنامه:محسن تنابنده

مدیر فیلمبرداری:علیرضا برازنده

مدیر هنری:هدیه تهرانی

جانشین مدیر تولید :علیرضا بیات

اجرای صحنه:محمد مهدی سال افزون

اجرای لباس:رعنا امینی

طراح گریم:میترا آقا میری

صدا بردار:امیر پرتوزاده

دستیار صدا:امیر رحمانی

برنامه ریز و دستیار اول كارگردان : علی تیموری

عكاس:بهرنگ دزفولی زاده

دستیار اول فیلمبردار:احمد کاووسی

دستیار دوم فیلمبردار:همایون قربانی

دستیار دوم كارگردان:رضا دلاور

منشی صحنه:ساناز هرندی

دستیار سوم کارگردان:علیرضا لنگردوی

دستیاران گریم:مهرداد حیدرخانی

مدیران تدارکات:اصغر جبار پور،اکبر شاهپوری

تدوین:هایده صفی یاری

تهیه كننده:سیدجمال ساداتیان(بشرا فیلم)

بازیگران:هدیه تهرانی،حامد بهداد،محسن تنابنده،خاطره اسدی،بهشاد شریفیان

بازیگران خردسال:حدیث کاظمی،ارشیا شکیبائیان


خلاصه داستان: تلاش های یک خانواده برای بازگرداندن آرامش به زندگی یک زوج جوان ، حوادثی را به وجود می آورد.
استفاده از مطالب و عکس ها در صورت ذکر منیع www.asrecinema.org  آزاد است.
]]>
طلا و مس 2010-01-17T15:13:08+01:00 2010-01-17T15:13:08+01:00 tag:http://asrecinema.mihanblog.com/post/102 عصر سینما               طلا و مس   کارگردان: همایون اسعدیانتهیه کننده: منوچهر محمدیفیلمنامه‌نویس: حامد محمدیمدیرفیلمبرداری: حسین جعفریان صدابردار: ساسان نخعیصداگذار: ساسان نخعی، مسعود بهنامطراح صحنه و لباس: مرجان گلزار طراح چهره پردازی: مهرداد میرکیانیتدوینگر: بهرام دهقانیموسیقی: آریا عظیمی نژادمدیر تولید: مجید کریمی بازیگران: بهروز شعیبی، نگار جواهریان، سحر دولتشاهی، جواد عزتی، رضا رادمنش، مهران رجبی خلاصه داستان: سید

              طلا و مس

 

asrecinema.org


کارگردان: همایون اسعدیان
تهیه کننده: منوچهر محمدی
فیلمنامه‌نویس: حامد محمدی
مدیرفیلمبرداری: حسین جعفریان

صدابردار: ساسان نخعی
صداگذار: ساسان نخعی، مسعود بهنام
طراح صحنه و لباس: مرجان گلزار
 طراح چهره پردازی:
مهرداد میرکیانی
تدوینگر: بهرام دهقانی
موسیقی: آریا عظیمی نژاد
مدیر تولید: مجید کریمی

بازیگران: بهروز شعیبی، نگار جواهریان، سحر دولتشاهی، جواد عزتی، رضا رادمنش، مهران رجبی


خلاصه داستان:
سید رضا به شوق یافتن استاد اخلاقی که وصف او را بسیار شنیده است به تهران می آید اما حوادث به گونه ای رقم می خورد که او هیچگاه نمی تواند استاد را ملاقات کند.
استفاده از مطالب و عکس ها در صورت ذکر منیع www.asrecinema.org  آزاد است.]]>
خواب های دنباله دار 2010-01-17T14:27:13+01:00 2010-01-17T14:27:13+01:00 tag:http://asrecinema.mihanblog.com/post/100 عصر سینما                    خواب های دنباله دار   کارگردان: پوران درخشنده فیلمنامه: محمود آیدنتهیه‌كننده: پوران درخشندهمدیر فیلمبرداری: مسعود سلامیمدیر صدابرداری: عباس رستگارپورتدوین: بهرام دهقانیموسیقی متن: کامبیز روشن روانطراح صحنه، لباس و گریم: نوید فرح‌مرزیدستیار اول كارگردان و برنامه‌ریز: مهران احمدیمدیر تولید: عباس درخشندهعكاس: جواد جلالی بازیگران: پانته‌آ بهرام، علیرضا خمسه، مهران

                   خواب های دنباله دار

 

asrecinema.org


کارگردان: پوران درخشنده

فیلمنامه: محمود آیدن
تهیه‌كننده: پوران درخشنده
مدیر فیلمبرداری: مسعود سلامی
مدیر صدابرداری: عباس رستگارپور
تدوین: بهرام دهقانی
موسیقی متن: کامبیز روشن روان
طراح صحنه، لباس و گریم: نوید فرح‌مرزی
دستیار اول كارگردان و برنامه‌ریز: مهران احمدی
مدیر تولید: عباس درخشنده
عكاس: جواد جلالی

بازیگران: پانته‌آ بهرام، علیرضا خمسه، مهران احمدی، عزت‌‌الله رمضانی‌فر، فرشته صدر عرفایی و پروین میكده

بازیگران خردسال: آرمیتا مرادی، كیمیا كرمانیان، زیبا هاشمی، آرشام طالبی


خلاصه داستان: خواب‌های دنباله‌دار ریحانه 8 ساله موجب پیدا شدن معلم گم شده‌اش می‌شود و حوادثی را به دنبال می‌آورد.

استفاده از مطالب و عکس ها در صورت ذکر منیع www.asrecinema.org  آزاد است.

]]>
تسویه حساب 2010-01-17T14:25:51+01:00 2010-01-17T14:25:51+01:00 tag:http://asrecinema.mihanblog.com/post/99 عصر سینما                         تسویه حساب   نویسنده فیلمنامه و کارگردان: تهمینه میلانیتهیه کننده: محمد نیک بینمدیر فیلمبرداری: علیرضا زرین دستموسیقی: ناصر چشم‌آذرتدوین: مستانه مهاجرطراح صحنه و لباس: كیوان مقدمصدا بردار: اسحاق خانزادیطراح گریم: جلال معیریانعكاس:‌ عبدالله عبدی نسبت بازیگران: مهناز افشار، لادن مستوفی، شهره لرستانی،‌السا فیروز‌آذر، بهاره افشاری، اكبر عبدی، سیاوش

                        تسویه حساب

 

asrecinema.org


نویسنده فیلمنامه و کارگردان: تهمینه میلانی
تهیه کننده: محمد نیک بین
مدیر فیلمبرداری: علیرضا زرین دست
موسیقی: ناصر چشم‌آذر
تدوین: مستانه مهاجر
طراح صحنه و لباس: كیوان مقدم
صدا بردار: اسحاق خانزادی
طراح گریم: جلال معیریان
عكاس:‌ عبدالله عبدی نسبت

بازیگران: مهناز افشار، لادن مستوفی، شهره لرستانی،‌السا فیروز‌آذر، بهاره افشاری، اكبر عبدی، سیاوش تهمورث، رضا عطاران و حامد بهداد


خلاصه داستان: «تسویه حساب » نقدی اجتماعی است در مورد آسیب‌های اجتماعی، به ویژه در میان زنان و علل بزهكاری آنها. طبق اعلام دست‌اندركاران این فیلم، «تسویه حساب» می‌تواند به ویژه برای زنانی كه ساده‌ترین راه برای امرار معاش انتخاب كنند، بسیار آموزنده باشد و به آنها آینده‌ی سیاهی كه در انتظارشان است، را نشان می‌دهد.
استفاده از مطالب و عکس ها در صورت ذکر منیع www.asrecinema.org  آزاد است.
]]>
فاصله 2010-01-17T14:22:24+01:00 2010-01-17T14:22:24+01:00 tag:http://asrecinema.mihanblog.com/post/101 عصر سینما                                                   فاصله   كارگردان: كامران قدكچیان نویسنده فیلمنامه: قربان محمدپور مجری طرح و تهیه كننده: حبیب اللهیاری مدیر فیلمبرداری: كامیار فاروقی صدابردار: مسعود دادگر طراحان چهره‌پردازی: مه

                                                  فاصله

 

asrecinema.org


كارگردان: كامران قدكچیان

نویسنده فیلمنامه: قربان محمدپور

مجری طرح و تهیه كننده: حبیب اللهیاری

مدیر فیلمبرداری: كامیار فاروقی

صدابردار: مسعود دادگر

طراحان چهره‌پردازی: مهدی و نوش آفرین الهیاری

دستیار اول كارگردان و برنامه‌ریز: مجید كرباسیان

طراح صحنه‌ و لباس: عباس حاجی درویش

گروه كارگردانی: امیر عزیزی، سحر بهتویی

عكاس: سیامك قدكچیان

مدیرتولید: سیداحمد كاشانچی

مدیر تداركات: نعمت علیخانی

بازیگران: فرامرز قریبیان، الناز شاكردوست، پژمان بازغی، كتانه افشاری‌نژاد، باران زمانی


خلاصه داستان: «فاصله» داستان زن جوانی است كه از همسرش جدا شده، اما برای یافتن او از شهرستان به تهران می‌آید و با اتفاقاتی رو به رو می‌شود.
استفاده از مطالب و عکس ها در صورت ذکر منیع www.asrecinema.org  آزاد است.
]]>
ناسپاس 2010-01-15T14:40:19+01:00 2010-01-15T14:40:19+01:00 tag:http://asrecinema.mihanblog.com/post/96 عصر سینما ناسپاس کارگردان: حسن هدایت نویسندگان فیلمنامه : حسین اكبر زاده ؛ اصغر هاشمی مدیر فیلمبرداری: سید محسن جاهد مدیر تولید:بهمن گودرزی صدابرداری:محمد شاهوردی طراح صحنه و لباس:حسن هدایت طراح گریم : محسن بابایی تدوین: حسن ایوبی صداگذاری و میكس:محمود موسوی نژاد طراح جلوه های بصری :هدیش بیگدلی شاملو برنامه ریز:علیرضا سلمان نصر دستیار كارگردان: ولی اویسی منشی صحنه:آزاده زارعی مدیر تداركات:یدالله زبر دست دستیار اول فیلمبردار:جلال عالی فكر عكاس:لیلا خوش كنار دستیار تهیه و هماهنگی:

ناسپاس

asrecinema.org


کارگردان: حسن هدایت

نویسندگان فیلمنامه : حسین اكبر زاده ؛ اصغر هاشمی

مدیر فیلمبرداری: سید محسن جاهد

مدیر تولید:بهمن گودرزی

صدابرداری:محمد شاهوردی

طراح صحنه و لباس:حسن هدایت

طراح گریم : محسن بابایی

تدوین: حسن ایوبی

صداگذاری و میكس:محمود موسوی نژاد

طراح جلوه های بصری :هدیش بیگدلی شاملو

برنامه ریز:علیرضا سلمان نصر

دستیار كارگردان: ولی اویسی

منشی صحنه:آزاده زارعی

مدیر تداركات:یدالله زبر دست

دستیار اول فیلمبردار:جلال عالی فكر

عكاس:لیلا خوش كنار

دستیار تهیه و هماهنگی:علی احسانی

مدیر روابط عمومی :محسن سلیمانی فاخر

تهیه كننده: سیدمحس جاهد

محصول: شبكه جهانی سحر با مشاركت بخش خصوصی

بازیگران: پوریا پورسرخ، نیما شاهرخ شاهی، الناز شاكردوست،  محمدعلی ساربان، مجید عبدالعظیمی، مجید واشقانی، خسرو دستگیر، بابك والی، زویا خلیل آذر، علی فرود، آویشن بیكایی، مونا بیگی، سیروس صابر، لاله كریمی


خلاصه داستان: عامیل و آشل دو پسرعمو هستند كه خواهان ازدواج با آنائل هستند. وقوع یك رخداد غیرمنتظره آرامش و آسایش قبایل و طوایف قوم یهود را برهم می زند. اما با ورود حضرت موسی(ع) روایت سمت و سویی دیگر به خود می گیرد.

 استفاده از مطالب و عکس ها در صورت ذکر منیع www.asrecinema.org  آزاد است.

]]>
برخورد خیلی نزدیک 2010-01-15T14:29:42+01:00 2010-01-15T14:29:42+01:00 tag:http://asrecinema.mihanblog.com/post/95 عصر سینما برخورد خیلی نزدیک نویسنده ، کارگردان  و مجری طرح : اسماعیل میهن دوست مدیر فیلمبرداری : فرشاد محمدی صدابردار : مهران  ملکوتی طراح صحنه و لباس : شیوا رشیدیان طراح چهره پردازی : مهرداد میر کیانی مدیر تولید : مرتضی متولی جانشین مدیر تولید : جعفر عروجی دستیار اول کارگردان و برنامه ریز : محمد نیاکان منشی صحنه : راحله پروین نیا عکاس : نغمه ارجمند مدیر روابط عمومی : مهیار جوادی فر تهیه کننده : محمد خزاعی با مشارکت مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی بازیگران : لا

برخورد خیلی نزدیک

asrecinema.org


نویسنده ، کارگردان  و مجری طرح : اسماعیل میهن دوست

مدیر فیلمبرداری : فرشاد محمدی

صدابردار : مهران  ملکوتی

طراح صحنه و لباس : شیوا رشیدیان

طراح چهره پردازی : مهرداد میر کیانی

مدیر تولید : مرتضی متولی

جانشین مدیر تولید : جعفر عروجی

دستیار اول کارگردان و برنامه ریز : محمد نیاکان

منشی صحنه : راحله پروین نیا

عکاس : نغمه ارجمند

مدیر روابط عمومی : مهیار جوادی فر

تهیه کننده : محمد خزاعی با مشارکت مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی

بازیگران : لادن مستوفی ، آنا نعمتی ، حمیدرضا پگاه ، شاهرخ فروتنیان ، سروش صحت ، رامین راستاد ، نرگس صفدریان و .....


خلاصه داستان: تصادفی در یک بزرگراه رخ می دهد که رانندگی هر اتومبیل را یک خانم به عهده دارد. راننده اتومبیل عقبی به علت مصدومیت شدید به بیمارستان منتقل و به کما فرو  می رود . طی بررسی های  پلیس ، افسر رسیدگی کننده به پرونده ،  به ماهیت و نحوه تصادف شک می کند و در می یابد که .....

استفاده از مطالب و عکس ها در صورت ذکر منیع www.asrecinema.org  آزاد است.

]]>
کیفر 2010-01-15T12:39:33+01:00 2010-01-15T12:39:33+01:00 tag:http://asrecinema.mihanblog.com/post/97 عصر سینما کیفر کارگردان: حسن فتحی تهیه کننده: سعید سعدی مدیر فیلمبرداری: حسین جعفریان طراح صحنه و لباس: آتوسا قلمفرسایی چهره پرداز: سعید ملکان صدابردار: عباس رستگارپور تدوین: حسن حسندوست برنامه ریز: محمدرضا رستمی مدیر تولید: وحید معدنی دستیار اول کارگردان: سهیل بیرقی منشی صحنه: مریم نراقی عکاس: علی نیک رفتار مدیر تدارکات: سعید معدنی دستیار دوم کاگردان: امیررضا وهابی دستیار سوم کاگردان: یاسر قارونی هماهنگی تولید: فرامرز رنجبر مدیر پشتیبانی: محمد پروانی بازیگران: مریلا زارعی،مصط

کیفر

asrecinema.org


کارگردان: حسن فتحی

تهیه کننده: سعید سعدی

مدیر فیلمبرداری: حسین جعفریان

طراح صحنه و لباس: آتوسا قلمفرسایی

چهره پرداز: سعید ملکان

صدابردار: عباس رستگارپور

تدوین: حسن حسندوست

برنامه ریز: محمدرضا رستمی

مدیر تولید: وحید معدنی

دستیار اول کارگردان: سهیل بیرقی

منشی صحنه: مریم نراقی

عکاس: علی نیک رفتار

مدیر تدارکات: سعید معدنی

دستیار دوم کاگردان: امیررضا وهابی

دستیار سوم کاگردان: یاسر قارونی

هماهنگی تولید: فرامرز رنجبر

مدیر پشتیبانی: محمد پروانی

بازیگران: مریلا زارعی،مصطفی زمانی،امیر جعفری،هانیه توسلی،هومن برق نورد،جمشید شاه محمدی،امیرحسین فتحی،کیانوش گرامی،طوفان مهردادیان،فرشید صمدپور،بهرام سروری نژاد،جمشید هاشم پور،انوشیروان ارجمند،مینا جعفرزاده،پردیس افکاری


خلاصه داستان: مردی میانسال به دلیل قتل یک جوان در آستانه قصاص است. خانواده وی در تلاش جلب رضایت اولیاء دم هستند و در این رابطه مبلغی را به عنوان پول دیه جور کرده اند که هنگام انتقال آن از بانک توسط چند سارق دزدیده می شود و ....


استفاده از مطالب و عکس ها در صورت ذکر منیع www.asrecinema.org  آزاد است.

]]>
پسر آدم، دختر حوا 2010-01-15T12:17:52+01:00 2010-01-15T12:17:52+01:00 tag:http://asrecinema.mihanblog.com/post/94 عصر سینما پسر آدم، دختر حوا كارگردان: رامبد جوان نویسندگان فیلمنامه: محمدرضا احمدی پیشکوهی، سعید حاجی میری مدیرفیلمبرداری: فرج حیدری مجری طرح و مدیر تولید: آزیتا موگویی مدیر صدابرداری: بهروز معاونیان طراح صحنه و لباس: آتوسا قلمفرسایی طراح چهره پردازی: مهرداد میر‌كیانی دستیار اول كارگردان و برنامه ریز: پوپك مظفری دستیار دوم كارگردان: شهرام كیور جانشین تولید: احمد كشوری مدیر تداركات: داوود ناظمی عكاس: امیر عابدی مشاور رسانه‌ای: مهدی طاهباز پشتیبانی تولید: مهدی خسروجردی ته

پسر آدم، دختر حوا

asrecinema.org


كارگردان: رامبد جوان

نویسندگان فیلمنامه: محمدرضا احمدی پیشکوهی، سعید حاجی میری

مدیرفیلمبرداری: فرج حیدری

مجری طرح و مدیر تولید: آزیتا موگویی

مدیر صدابرداری: بهروز معاونیان

طراح صحنه و لباس: آتوسا قلمفرسایی

طراح چهره پردازی: مهرداد میر‌كیانی

دستیار اول كارگردان و برنامه ریز: پوپك مظفری

دستیار دوم كارگردان: شهرام كیور

جانشین تولید: احمد كشوری

مدیر تداركات: داوود ناظمی

عكاس: امیر عابدی

مشاور رسانه‌ای: مهدی طاهباز

پشتیبانی تولید: مهدی خسروجردی

تهیه كننده: سعید حاجی‌میری(محصول سازمان سینمایی سبحان)   

بازیگران:  مهناز افشار، حامد كمیلی، رامبد جوان، لیلا اوتادی، فرامرز صدیقی، شیلا خداداد، محسن قاضی مرادی، سعید پیردوست، علیرضا ریاحی، حسین محب اهری، كیومرث ملك‌مطیعی، مهوش وقاری، محمود بنفشه خواه، كیانوش گرامی، اردشیر كاظمی، فرامرز روشنایی، ملك شریعت‌پناهی


خلاصه داستان: فیلم به لجبازی های حرفه ای دو وکیل تازه کار می پردازد.


استفاده از مطالب و عکس ها در صورت ذکر منیع www.asrecinema.org  آزاد است.

]]>